Meediakajastus

Ohustatud liikide kadumine loobib kaikaid kodarasse tervele ökosüsteemile

Ligi 50 000 selgroogse liigi andmete üleilmsest analüüsist selgub, et ohustatud liikide kadudes väheneb eluskoosluste funktsionaalne mitmekesisus kuni 30 protsenti, peamiselt Aasias ja Euroopas. (Novaator, 27.08.2021) 

Ülikooli teadlased lahendavad Tartu linna mikroobide elurikkuse saladusi

Selleks, et osata teha linnakeskkonna kavandamisel nii elurikkust kui ka linnaelanike tervist toetavaid otsuseid, on Tartu ülikooli teadlased võtnud ökoloogia ja maateaduste instituudi botaanika professori Meelis Pärteli juhtimisel ette Tartu linna mullas peituvate mikroobide ulatusliku analüüsimise. (Tartu Postimees, 20.04.2021) 

Väljasuremine ohustab kõige enam suurekasvulisi ja aeglase eluviisiga liike

Tartu Ülikooli teadlaste eestvedamisel valminud uuring kaardistas erinevate taime- ja loomaaliikide tunnuseid, mille põhjal selgus, et enim ähvardab väljasuremine suuremõõtmelisi ja aeglase eluviisiga organisme. (Novaator, 28.03.2021) 

Eesti teadlaste leitud globaalne muster: välja surevad inimese moodi suured ja aeglased

Tartu teadlaste uuring näitas, et üle maailma on enim väljasuremisohus suured ja aeglase elukäigu ja paljunemisega liigid, olgu selleks siis teatud paljasseemnetaimed või pandakarud. (Postimees, 27.03.2021) 

Tartu ülikooli teadlaste loodud rakendus annab soovitusi Eesti elurikkuse hoidmiseks

Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudis välja töötatud rakendus Rohemeeter aitab hinnata Eesti maastike looduslikku mitmekesisust. (Tartu Postimees, 21.04.2020) 

Intervjuu: Rohemeeter (Meelis Pärtel) 

Meelis Pärtel vastab küsimustele Rohemeetri kohta (Raadio Kuku, 21.04.2020)

Meelis Pärtel: kui metsa elurikkus oskaks rääkida

Ka metsa elurikkus vajab üldplaneeringut, mis vaatleb kogu piirkonda tervikuna, kirjutab Tartu Ülikooli botaanika professor Meelis Pärtel. (Postimees, 22.10.2020) 

Elurikkuse seisundist Eestis ja maailmas

Botaanik Aveliina Helm ja paleontoloog Oive Tinn rääkisid maailma ja Eesti elurikkuse käekäigust minevikus, olevikus ja tulevikus raadiosaates Labor. (Vikerraadio, 06.05.2018)

Keskkonna müütide väetis ja väetus

Aveliina Helm arutles koos Grete Arro ja Mihkel Kanguriga keskkonnamüütidest ning andsid nõu, kuidas olla tõeliselt “roheline”. (Postimees, 03.04.2018)

pencilmusic-notefilm-play