GLOBE Eesti õppe-ekspeditsioon

20.08.2018

Ene osales juhendajana GLOBE Eesti 2018 aasta õppe-ekspeditsioonil (GLOBE - Global Learning and Observations to Benefit Environment). GLOBE programm töötab teadusliku mõtteviisi ja teadusliku maailmavaate levitamise nimel ja seisab keskkonnateadlikkuse eest.

GLOBE Eesti 2018. aasta ekspeditsioon toimus 13-16 augustil Pärnumaal, Jõulumäe Spordi- ja tervisekeskuses. Seekordsel ekspeditsioonil osales kokku veidi üle saja õpilase, lisaks olid külas GLOBE programmi USA koordinaator Jennifer Bourgeault ja Eesti teadusagentuuri esindajana Terje Tuisk, ürituse avamisel pidas kõne USA Eesti saatkonna esindaja.

Ekspeditsioonist osavõtjad, 13-16 aastased kooliõpilased, uurisid Jõulumäe ja lähipiirkonna mullastikku, veekogude elustikku, veekogude vee keemilist koostist, süsinikuringet metsas, metsataimestikku ja tegid põhjalikke ilmavaatlusi. Uurimusi juhendasid Tartu Ülikooli doktorandid ja teadlased. Tulemusi ja järeldusi esitati ja nende üle arutleti viimasel päeval. GLOBE Eesti 2018 ekspeditsioonile andis erilise sära ja väärtuse noorte osavõtjate loomingulisus ja kõrge teaduslik tase.